Partnerzy serwisu:
Pasażer

ŁKA z nowym Sprinterem. Pojedzie z Pabianic przez Zgierz do Warszawy

Dalej Wstecz
Data publikacji:
19-05-2026
Ostatnia modyfikacja:
19-05-2026
Tagi geolokalizacji:
Źródło:
Rynek Kolejowy

Podziel się ze znajomymi:

PASAŻER
ŁKA z nowym Sprinterem. Pojedzie z Pabianic przez Zgierz do Warszawy
fot. Łódzka Kolej Aglomeracyjna (zdjęcie ilustracyjne)Pociąg ŁKA na stacji Łódź Fabryczna
Wraz wakacyjnym rozkładem jazdy Łódzka Kolej Aglomeracyjna uruchomi kolejne przyspieszone połączenia do Warszawy. Dwie pary połączeń ze stolicą skomunikują północno-wschodnią część województwa. Zyskać ma m.in. Zgierz, Głowno czy Stryków.

Problemy z wdrożeniem nowych Elfów 3 od Pesy oraz ograniczenia przy wprowadzaniu połączeń w okresie wakacyjnym nie będą rzutowały na uruchomienie nowych połączeń kategorii „ŁS”, czyli popularnych Sprinterów. Ich start zaplanowano na niedzielę, 14 czerwca.

Sprinterem z Pabianic przez Łódź, Zgierz, Sochaczew do Warszawy


– Bardzo dobrze są odbierane i wykorzystywane połączenia przez Koluszki i Skierniewice. Widać więc, że ta potrzeba Łodzian dla weekendowych połączeń z Warszawą jest. To są rodzinne odwiedziny, studia, zakupy, wydarzenia kulturalne czy turystyka – tłumaczy „Rynkowi Kolejowemu” Maciej Sobieraj, prezes ŁKA.

I dodaje: – W związku z tym staramy się też zapewnić mieszkańcom województwa takie połączenie bezpośrednie, których nie realizuje żaden inny przewoźnik. Mówimy tutaj o takich przystankach, jak między innymi Łódź Retkinia, Łódź Żabieniec, Głowno czy Stryków.

Pomiędzy Pabianicami i Warszawą Wschodnią - w obu kierunkach - postoje wyznaczono na stacjach lub przystankach: Łódź Retkinia, Łódź Kaliska, Łódź Żabieniec, Łódź Radogoszcz Zachód, Zgierz, Stryków, Głowno, Łowicz Przedmieście, Łowicz Główny, Sochaczew, Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna.

  • Pabianice – Warszawa – Pabianice
Pabianice: 9:31, 15:57
Warszawa Wschodnia: 11:55, 18:31

Warszawa Wschodnia: 12:05, 19:01
Pabianice: 14:48, 21:26

Biorąc pod uwagę bieżący rozkład jazdy, opisywane dziś połączenia ŁKA będą weekendowym uzupełnieniem już istniejących połączeń na trasie pomiędzy Łodzią a Warszawą. Dominującym przewoźnikiem na tej trasie jest państwowe PKP Intercity.

Wkrótce sprzedaż biletów, także z rezerwacją miejsc

ŁKA zapowiada, że utrzymany będzie standard znany z obecnie realizowanych połączeń. Oznacza to, że będzie można wybrać przejazd bez lub z rezerwacją miejsca siedzącego. Od 14 czerwca kursy będą realizowane w zestawieniu pojedynczym przez jednostki trójczłonowe. Sprzedaż biletów ma rozpocząć się z kolei na początku czerwca za pomocą dotychczasowych kanałów sprzedaży.

Prezes ŁKA Maciej Sobieraj zaznacza, że wraz z wdrożeniem do eksploatacji kolejnych pociągów, zestawienia mogą ulec zmianie. – Jesteśmy wtedy w stanie zmieniać obiegi, czyli pociągi Pesy włączać w obiegi innych pociągów, a Sprintery łączyć w razie potrzeby w podwójną trakcję.

To już 10 lat ze ŁKA Sprinterami


Warto wspomnieć, że w marcu samorządowy przewoźnik obchodził 10-lecie przyśpieszonych kursów między Łodzią a Warszawą. Przez dekadę oferta zwiększyła się z 2 do 12 par weekendowych połączeń. Przez ten czas z pociągów ŁKA Sprinter, które przejechały 2,5 mln kilometrów, skorzystało aż 4,6 mln pasażerów. Pociągi kategorii „ŁS” (ŁKA Sprinter) są weekendowym i świątecznym odpowiednikiem kursów między Łodzią a Warszawą, które w dni robocze wykonuje spółka Polregio pociągami kategorii „IR” (interREGIO).

Tagi geolokalizacji:

Podziel się z innymi:

Zobacz również:

Mieszkańcy w Łódzkiem stawiają na kolej

Pasażer

Mieszkańcy w Łódzkiem stawiają na kolej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 23 kwietnia 2026

Łódzkie: ŁKA z przetargiem na projekt drugiego zaplecza

Infrastruktura

ŁKA: Więcej miejsc siedzących to priorytet

Biznes

ŁKA: Więcej miejsc siedzących to priorytet

Roman Czubiński 26 marca 2026

ŁKA z drugim zapleczem technicznym w Łodzi. Szuka inżyniera kontraktu

Tabor i technika

Zobacz również:

Mieszkańcy w Łódzkiem stawiają na kolej

Pasażer

Mieszkańcy w Łódzkiem stawiają na kolej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna 23 kwietnia 2026

Łódzkie: ŁKA z przetargiem na projekt drugiego zaplecza

Infrastruktura

ŁKA: Więcej miejsc siedzących to priorytet

Biznes

ŁKA: Więcej miejsc siedzących to priorytet

Roman Czubiński 26 marca 2026

ŁKA z drugim zapleczem technicznym w Łodzi. Szuka inżyniera kontraktu

Tabor i technika

Kongresy
SZKOLENIE ON-LINE
Śledź nasze wiadomości:
Zapisz się do newslettera:
Podanie adresu e-mail oraz wciśnięcie ‘OK’ jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na:
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa na podany adres e-mail newsletterów zawierających informacje branżowe, marketingowe oraz handlowe.
  • przesyłanie przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa (dalej: TOR), na podany adres e-mail informacji handlowych pochodzących od innych niż TOR podmiotów.
Podanie adresu email oraz wyrażenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Podającemu przysługuje prawo do wglądu w swoje dane osobowe przetwarzane przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, adres: Sielecka 35, 00-738 Warszawa oraz ich poprawiania.
Współpraca:
Rynek Lotniczy
Rynek Infrastruktury
TOR Konferencje
ZDG TOR
ZDG TOR
© ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by BM5